První krok
k rekonstrukci zahrady

Zdědili jste zahradu a necítíte se v ní příjemně? Děti odrostly a houpačku už nikdo nepoužívá? Když zahrada nestačí vašim potřebám, změňte ji. S dobrým plánováním je rekonstrukce snadnější, než byste čekali. Přesvědčte se o tom u Míši, Katky a Ivy, které si zahrady přetvořily podle svých snů.

Katka s manželem zahrnuli do plánů nové zahrady maximum prvků z původní zahrady, aby zachovali její venkovský charakter.

Starým materiálům dali nový účel. Třeba dřevo z někdejší kůlny proměnili v terasu u koupacího jezera, které mimochodem vzniklo svépomocí.

Při navrhování zahrady mysleli i na vyžití pro své dcerky. Ty teď mají trampolínu nebo záhonky, kde se učí pěstovat svou první zeleninu a bylinky.

Iva stála před nelehkým rozhodnutím. Dům postavil její pradědeček a v zahradě prožila celý život. Přesto měla pocit, že je čas na změnu.

Teď si ona i její manžel proměnu pochvalují. Zahrada totiž najednou slouží jim a ne opačně.

Dokonce už si pochutnávají na zelenině z vlastnoručně postavených vyvýšených záhonů.

Pro Míšu a jejího muže se zvelebování zahrady ukázalo být skvělou terapií a odpočinkem od práce na počítači.

Zatímco pán domu se našel v pokládaní terasy a precizním vykládání cestiček dlažebními kostkami…

…Míša experimentuje s trvalkami a neustále rozvíjí znalosti, které získala v kurzu plánování.

Monika a její muž se pustili rovnou do dvojité rekonstrukce a teď mají krásnou zahradu i krásný dům.

Na pozemku našli dostatek místa pro terasu i užitkovou zahrádku, která jim dává vlastní úrodu.

Nejvíc jsou ale nadšení z trvalkových záhonů. Nikdy by totiž nevěřili, že porostou tak rychle.

Pusťte se také do rekonstrukce

Navrhněte si zahradu se vším, co jste v ní kdy chtěli mít. Krok za krokem se to naučíte v kurzu Žijte ve své zahradě.

Cena online kurzu

5 900 Kč
vč. DPH

Co se o rekonstrukci dozvíte v kurzu

 • Zahrada by měla růst s vámi a potřebami všech členů rodiny. Nebojte se ji změnit, když už vám neslouží, jak byste si představovali.
 • Plán je nejdůležitější, ten chcete mít hned. Budovat pak můžete postupně, jak máte peníze a síly. Nemusíte všechno stihnout najednou.
 • Trvalkové výsadby jsou šikovný způsob, jak dát zahradě dynamiku a vytvořit soukromí. Zvědavé sousedy odcloníte trvalkovým živým plotem, trávník jde nahradit půdopokryvnými rostlinami.
 • Vzrostlé stromy jsou terno. Pokud jsou zdravé a nepřekáží, v zahradě je rozhodně nechte. Novým stromům totiž zabere roky až dekády dorůst do stejné výšky.
 • Pokuste se využívat materiály a rostliny, které už na zahradě máte. Ušetříte peníze a v zahradě budou šikovně použité připomínky zahrady původní.
 • Ovšem nenechte se manipulovat sentimentem a použijte opravdu jen vybrané kousky, které jsou v souladu se stylem a konceptem nové zahrady.
 • Zahrada by měla splňovat i nároky vašich budoucích já. Při plánování zahrady se dívejte dopředu. Budou po ní do pár let pobíhat děti? Nebo se naopak chystáte na důchodový odpočinek?

Plán online kurzu

10 lekcí zábavy a objevování. Žádné školní šprtání.

1/ Styl mé zahrady

Co vás na začátek čeká?

Nabídnu vám vlastní pohled na současné trendy a styly v zahradní architektuře. Pomocí mnoha fotografií si utříbíte, jaký styl chcete ve své zahradě následovat. Začneme také připravovat základní plán (půdorys) vašeho pozemku, se kterým budeme v průběhu kurzu dále pracovat.

2/ Podmínky prostředí — DNA zahrady

Poznáváme limity a specifika pozemku, abychom dobré mohli vyzdvihnout a nežádoucí potlačit. Podle vlastních potřeb navrhneme první formy clonění a zpevněných ploch.

3/ Základní rozvržení zahrady — reakce na DNA

Společně vymyslíme a do půdorysu zakreslíme, jak některé nežádoucí vlastnosti naší zahrady utlumit a zároveň ty pozitivní podpořit a nechat vyniknout.

4/ Praktický wishlist — co potřebuji!

Sestavíme seznam prvků, které potřebujete a bez kterých se vaše zahrada neobejde. 

5/ Zážitkový wishlist — co chci!

Sepíšeme si seznam prvků, které v zahradě jednoduše mít chcete. Následně je v zahradě smysluplně rozmístíme.

6/ Rostliny — rozvržení

Naučíme se koncepčně pracovat s rostlinami ve všech třech výsadbových patrech – vybereme stromy, keře, trvalky i půdopokryvné rostliny. Pobavíme se o tom, jak ideálně pracovat při rozvržení vaší zahrady s travnatou plochou.

7/ Trvalky

V kapitole o trvalkách společně rozmístíme do plánu zahrady překrásné trvalkové kombinace přesně podle podmínek, které jim vaše zahrada nabízí. Abychom vám práci ulehčili a vy jste nemuseli jednotlivé rostliny shánět, umožníme vám nejoblíbenější záhony našich architektů jednoduše objednat od kvalitního dodavatele.

8/ Cesty, vstupy a chodníčky / povrchy a materiály

Vybereme materiály zpevněných ploch a jednotlivé prvky v zahradě protkáme sítí cestiček a nášlapů, které budou praktické i estetické.

9/ Mobiliář a doplňky

Už jsme vymysleli, co od své zahrady chceme a kam zasadíme rostliny. Nyní zahradu vyšperkujeme mobiliářem a vhodnými doplňky.

10/ Moje zahrada má koncept

Zopakujeme si vše, co jsme se v kurzu naučili a připravíme se na realizaci. Společně vyplníme základní rozpočet a ve fázích naplánujeme, jak bude realizace postupovat.

Studovat online je snadné

#

15 HODIN VIDEÍ

studujte kdykoliv a kdekoliv, postupujte vlastním tempem

#

PŘES 50 OSAZOVACÍCH PLÁNŮ

záhony od architektů pro váš styl i stanoviště

#

6 000 SPOKOJENÝCH STUDENTŮ

motivace a podpora v uzavřené skupině

#

BONUSOVÉ MATERIÁLY

hotové šablony a praktické dokumenty

#

100% GARANCE SPOKOJENOSTI

možnost vrácení peněz

Co vám kurz přinese

 • Už žádné dlouhé rozmýšlení nebo překopávání, s promyšleným konceptem šetříte energii, čas i peníze.
 • Osvojíte si know-how a osvědčené postupy zahradních architektů ateliéru Flera. Poradí i odborníci na trvalky a realizace.
 • Studium je interaktivní a zábavné. Během kurzu plníte praktické úkoly. Jejich dokončením se posouváte blíž k hotové zahradě.
 • Vše, co si během studia vyberete a zakliknete, se propíše do vašeho finálního návrhu. Ten už pak stačí jen realizovat.
 • V uzavřené facebookové skupině se můžete radit s pokročilejšími studenty a inspirovat se jejich zahradami.
 • Studujete ve vlastním tempu. Videa si spustíte, když na ně máte čas a chuť. Přístup ke kurzu dostáváte na 3 roky od aktivace.

Proměňte svou zahradu k nepoznání

Kurz Žijte ve své zahradě vás povede krok za krokem.

Cena online kurzu

5 900 Kč
vč. DPH

Přejete si kurz věnovat jako dárek? Stačí tuto variantu zaškrtnout během nákupu kurzu a doplnit věnování.rnPotřebujete platbu převodem nebo na fakturu? Kontaktujte nás na e-mailu info@zijtevesvezahrade.cz

Máme už 6 000 spokojených studentů. Tohle si o kurzu myslí

Ferdinanda jsem objevila a doslova jsem si zamilovala jeho styl zahrad. Samozřejmě jsem zkoukla všechna videa Flery a mám doma i obě jeho knihy. Jak jsem na začátku byla ztracená, tak teď naše zahrada, alespoň na papíře, dostává díky kurzu ten správný plán.

Yveta R.

Pro mě je kurz od Flery požehnání a hlavně zábavou. Přišel v krásnou dobu, kdy naše zahrada volá po osázení, po dokončení cestiček, plotu detailů, které tu musíme dořešit. Už teď je pro mě moje zahrada oázou a potěšením. Místem, kde s chutí vysazuji květiny, keře a stromy! Tento kurz mi v tom pomáhá a vede mě, je pro mě inspirací, stejně jako zahrady a přístup ostatních kurzistů.

Kateřina S.

Budování na základě jasného plánu, to je pro mne úplně nové, vše jde překvapivě snadno a rychle. A přitom pokračuji jen v tom, co nás naučil kurz. Plním drobné úkoly, jeden za druhým, bagr, štěrk, kompost, mulč. Mám z toho procesu obrovskou radost, jak se ten můj obrázek postupně mění v realitu.

Petra P.

Nepřestávejte se učit

Čerpejte inspiraci v knihách Ferdinanda Lefflera, na Flera TV nebo v praktických videokurzech, ve kterých vás Ferdinand povede krok za krokem k zahradě, ve které se bude dobře žít.

kurz realizace

chytře na realizaci

Vyrobte si svépomocí vše, co jste si do zahrady zakreslili v plánovacím kurzu.

kniha Zelené pokoje, Ferdinand Leffler, ateliér Flera inspirace

knížky od ferdinanda

Inspirativní knihy plné fotografií od špičkových fotografů, ke kterým se budete rádi a často vracet

youtube

flera tv

YouTube kanál, který nabízí prostor pro inspiraci, praktické rady i odpovědi na vaše dotazy