Voda v zahradě

Bazén, biotop, sprcha, vířivka nebo jen brouzdaliště. Najděte pro sebe to nejlepší řešení, vyhněte se chybám a naučte se od architektů, jak vodu do zahrady dostat.

Koupací plochy umístěte co nejblíž k domu a hlavní terase. Bude vás to motivovat je používat. Jiné je to ale v případě…

…pokud chcete krytý bazén. Zastřešení nikdy nebude pěkné na pohled. Proto je lepší umístit bazén dál a zjemnit konstrukci záplavou trvalek.

Při výběru zastřešení zvažte předem, jak bude bazén vypadat zakrytý. V tomhle stavu se na něj budete dívat několik měsíců v roce.

To platí i pro vířivky. Pokud by rušily estetiku zahrady, schovejte je do zeleně dál od hlavní terasy. Zajistíte si tím i větší soukromí.

Biopooly nevyžadují k čištění chemii, voda je svěží a voňavá. Ale nedají se vyhřívat a o vodu se možná budete dělit s nějakou tou řasou, vážkou nebo žabkou.

Nesnažte se napodobovat přírodu a nutit vodním plochám nepravidelné ledvinovité tvary. Jednoduché čisté linie nakonec působí mnohem přirozeněji.

Bazén ani biotop možná nejsou pro vás. Pak by centrem vašeho osvěžovacího koutku mohla být jednoduchá sprcha.

162 minut výuky a 13 zážitkových prvků

To nabízí kapitola o zážitcích z kurzu Žijte ve své zahradě a voda v ní hraje prim. Přitom jde pouze o jednu z 10 lekcí, které vás dovedou k vytoužené zahradě. Naplánujte si zahradu plnou života!

Cena online kurzu

5 900 Kč
vč. DPH

V kapitole o vodě a zážitcích se naučíte:

  • Zhodnotit, jestli je pro vás lepší bazén nebo koupací biotop. Máme pro vás kvíz, který vám tuhle otázku pomůže rozlousknout.
  • Naplánovat do zahrady vířivku, sprchu, vanu nebo kouhoutek s umyvadlem, aby se na ně v zahradě hezky koukalo a vy je chtěli používat.
  • Využívat vodní kaskády a přepady k oživovaní podpěrných zídek. A že tyto prvky mohou být oblíbeným brouzdalištěm pro malé i velké.
  • Najít v zahradě místo pro všechny koníčky a zážitky. Tato kapitola totiž není jen o vodě. Ferdinand v ní dopodrobna probírá i různá provedení venkovní kuchyně, tělocvičny, ohniště, skleníku, vyvýšených záhonů, houpaček, pískovišť nebo vychytaných zašíváren. Nechybí ani užitečné postřehy k tolik oblíbeným trampolínám.

Plán online kurzu

10 lekcí zábavy a objevování. Žádné školní šprtání.

1/ Styl mé zahrady

Co vás na začátek čeká?

Nabídnu vám vlastní pohled na současné trendy a styly v zahradní architektuře. Pomocí mnoha fotografií si utříbíte, jaký styl chcete ve své zahradě následovat. Začneme také připravovat základní plán (půdorys) vašeho pozemku, se kterým budeme v průběhu kurzu dále pracovat.

2/ Podmínky prostředí — DNA zahrady

Poznáváme limity a specifika pozemku, abychom dobré mohli vyzdvihnout a nežádoucí potlačit. Podle vlastních potřeb navrhneme první formy clonění a zpevněných ploch.

3/ Základní rozvržení zahrady — reakce na DNA

Společně vymyslíme a do půdorysu zakreslíme, jak některé nežádoucí vlastnosti naší zahrady utlumit a zároveň ty pozitivní podpořit a nechat vyniknout.

4/ Praktický wishlist — co potřebuji!

Sestavíme seznam prvků, které potřebujete a bez kterých se vaše zahrada neobejde. 

5/ Zážitkový wishlist — co chci!

Sepíšeme si seznam prvků, které v zahradě jednoduše mít chcete. Následně je v zahradě smysluplně rozmístíme.

6/ Rostliny — rozvržení

Naučíme se koncepčně pracovat s rostlinami ve všech třech výsadbových patrech – vybereme stromy, keře, trvalky i půdopokryvné rostliny. Pobavíme se o tom, jak ideálně pracovat při rozvržení vaší zahrady s travnatou plochou.

7/ Trvalky

V kapitole o trvalkách společně rozmístíme do plánu zahrady překrásné trvalkové kombinace přesně podle podmínek, které jim vaše zahrada nabízí. Abychom vám práci ulehčili a vy jste nemuseli jednotlivé rostliny shánět, umožníme vám nejoblíbenější záhony našich architektů jednoduše objednat od kvalitního dodavatele.

8/ Cesty, vstupy a chodníčky / povrchy a materiály

Vybereme materiály zpevněných ploch a jednotlivé prvky v zahradě protkáme sítí cestiček a nášlapů, které budou praktické i estetické.

9/ Mobiliář a doplňky

Už jsme vymysleli, co od své zahrady chceme a kam zasadíme rostliny. Nyní zahradu vyšperkujeme mobiliářem a vhodnými doplňky.

10/ Moje zahrada má koncept

Zopakujeme si vše, co jsme se v kurzu naučili a připravíme se na realizaci. Společně vyplníme základní rozpočet a ve fázích naplánujeme, jak bude realizace postupovat.

Studovat online je snadné

#

15 HODIN VIDEÍ

studujte kdykoliv a kdekoliv, postupujte vlastním tempem

#

PŘES 50 OSAZOVACÍCH PLÁNŮ

záhony od architektů pro váš styl i stanoviště

#

6 000 SPOKOJENÝCH STUDENTŮ

motivace a podpora v uzavřené skupině

#

BONUSOVÉ MATERIÁLY

hotové šablony a praktické dokumenty

#

100% GARANCE SPOKOJENOSTI

možnost vrácení peněz

Co vám kurz přinese

  • Už žádné dlouhé rozmýšlení nebo překopávání, s promyšleným konceptem šetříte energii, čas i peníze.
  • Osvojíte si know-how a osvědčené postupy zahradních architektů ateliéru Flera. Poradí i odborníci na trvalky a realizace.
  • Studium je interaktivní a zábavné. Během kurzu plníte praktické úkoly. Jejich dokončením se posouváte blíž k hotové zahradě.
  • Vše, co si během studia vyberete a zakliknete, se propíše do vašeho finálního návrhu. Ten už pak stačí jen realizovat.
  • V uzavřené facebookové skupině se můžete radit s pokročilejšími studenty a inspirovat se jejich zahradami.
  • Studujete ve vlastním tempu. Videa si spustíte, když na ně máte čas a chuť. Přístup ke kurzu dostáváte na 3 roky od aktivace.

Zajistěte rodině koupání

Díky kurzu Žijte ve své zahradě budete přesně vědět, v jaké podobně vodu do zahrady dostat a kam ji umístit, aby vás opravdu bavila.

Cena online kurzu

5 900 Kč
vč. DPH

Přejete si kurz věnovat jako dárek? Stačí tuto variantu zaškrtnout během nákupu kurzu a doplnit věnování. Potřebujete platbu převodem nebo na fakturu? Kontaktujte nás na e-mailu info@zijtevesvezahrade.cz

Máme už 6 000 spokojených studentů. A takhle si s vodou poradili

Máme za sebou největší stavbu zahrady, a to koupací jezero 11 x 4 m. Před kurzem jsem si neuměla představit, že nebudeme mít všude trávník ? a teď mi to přijde vlastně strašně logické a praktické, mít ho jen v menší ploše.

Nikča A.

Budování na základě jasného plánu, to je pro mne úplně nové, vše jde překvapivě snadno a rychle. A přitom pokračuji jen v tom, co nás naučil kurz. Plním drobné úkoly, jeden za druhým, bagr, štěrk, kompost, mulč. Mám z toho procesu obrovskou radost, jak se ten můj obrázek postupně mění v realitu.

Petra P.

Kurzem jsme procházeli společně jako rodina. Kurz je skvěle koncepčně promyšlen a prostě nám to celé sedlo jak stylem návrhů, tak Ferdinandovým přístupem. Neřekla bych, že by to bylo obtížné, chtělo to jen trpělivost a víru. Z naší finální verze jsme nadšení! Skvělé je, že kromě návrhu krásné zahrady nám kurz přinesl i silné rodinné spojení a společný zápal pro věc.

Michaela M.

Zahradu svých snů máte na dosah

Čerpejte inspiraci v knihách Ferdinanda Lefflera, na Flera TV nebo v praktických videokurzech, ve kterých vás Ferdinand povede krok za krokem k zahradě, ve které se bude dobře žít.

kurz realizace

chytře na realizaci

Realizujte zahradu svépomocí, za rozumné peníze a stále s citem pro design

kniha Zelené pokoje, Ferdinand Leffler, ateliér Flera inspirace

knížky od ferdinanda

Inspirativní knihy plné fotografií od špičkových fotografů, ke kterým se budete rádi a často vracet

youtube

flera tv

YouTube kanál, který nabízí prostor pro inspiraci, praktické rady i odpovědi na vaše dotazy