Jejich zahrady nemají chybu. Kdy začnete vy?

Nadšení, šikovné ruce a znalosti z kurzu Žijte ve své zahradě – tyhle tři zbraně měli v arzenálu naši studenti. Výsledkem jsou úžasné zahrady, které přináší radost s každým dokončeným úkolem. Inspirujte se, co je s trochou šikovnosti možné dokázat.

„Posílám pozdrav z ranní procházky zahradou. A malé povzbuzení pro všechny, kteří se svou zahradou začínají. Toto je ukázka, co se dá svépomocí udělat během pár měsíců,“ povzbuzuje Pavla.

Martin se inspiroval nejen kurzem, ale i Ferdinandovými knížkami a youtubovým kanálem Flera TV.

Nikola svou zahradu přihlásila do soutěže Zahrada roku portálu iDnes.cz a suverénně obsadila první místo.

„I malá zahrada dokáže udělat velké divadlo,“ říká o své zahradě s láskou Pali.

Flera | Míša realizuje zahradu

„Všem záhonům z Herba Grata sázeným vloni se nádherně daří. Návštěvy se ptají, odkud máme ty krásné rostliny,“ říká nadšeně Míša.

Vladimíra zasadila do trvalkových výsadeb koupací jezero. Spojila ho se zbytkem zahrady a ještě si zajistila větší soukromí při koupaní.

Bohunka má teď parádní terasu a jedlou zahradu s modrými vyvýšenými záhony. Oboje pro radost a relax.

„Taky když založíte záhon, nemůžete se na něj vynadívat? Furt sedím s kafem a koukám na to,“ svěřila se Tatiana.

Jděte ve stopách našich kurzistů

Navrhněte si zahradu se vším, co jste v ní kdy chtěli mít. Krok za krokem se to naučíte v kurzu Žijte ve své zahradě. Zadejte v objednávce PROMO KÓD „R1000“ a máte ho o 1 000 Kč levnější.

Cena online kurzu

5 900 Kč
vč. DPH

4 400 Kč
vč. DPH

Studenti se díky kurzu naučili, že:

 • Terasu si má člověk navrhnout dost velkou hned od začátku. Zabydlet terasu pohodlným nábytkem a květináči je totiž snadnější a levnější než ji po čase rozšiřovat.
 • Pokládka dlažby a budování cestiček může být fajn relax po práci. Také není potřeba vymýšlet složité kombinace, naopak použijte materiály, které už v zahradě jsou a celý prostor tím sjednoťte.
 • Správně nakombinované trvalky se v záhonu podrží navzájem a prosperují.
 • S návody z kurzu jde ledacos vyrobit vlastníma rukama, třeba plot, dřevěnou clonu na popelnice, terasu nebo relaxační zónu u bazénu.
 • Lavičky, ohniště, ptačí napajedla a drobné prvky vás umí vytáhnout i do těch nejodlehlejších koutů zahrady. Obzvlášť když jsou šikovně zakomponované do trvalkových ploch.
 • Zahrada je živý organismus a to, že materiály stárnou, není na škodu. Naopak jde o přirozený proces, který bychom si měli užívat a do plánů zahrnout.

Plán online kurzu

10 lekcí zábavy a objevování. Žádné školní šprtání.

1/ Styl mé zahrady

Co vás na začátek čeká?

Nabídnu vám vlastní pohled na současné trendy a styly v zahradní architektuře. Pomocí mnoha fotografií si utříbíte, jaký styl chcete ve své zahradě následovat. Začneme také připravovat základní plán (půdorys) vašeho pozemku, se kterým budeme v průběhu kurzu dále pracovat.

2/ Podmínky prostředí — DNA zahrady

Poznáváme limity a specifika pozemku, abychom dobré mohli vyzdvihnout a nežádoucí potlačit. Podle vlastních potřeb navrhneme první formy clonění a zpevněných ploch.

3/ Základní rozvržení zahrady — reakce na DNA

Společně vymyslíme a do půdorysu zakreslíme, jak některé nežádoucí vlastnosti naší zahrady utlumit a zároveň ty pozitivní podpořit a nechat vyniknout.

4/ Praktický wishlist — co potřebuji!

Sestavíme seznam prvků, které potřebujete a bez kterých se vaše zahrada neobejde. 

5/ Zážitkový wishlist — co chci!

Sepíšeme si seznam prvků, které v zahradě jednoduše mít chcete. Následně je v zahradě smysluplně rozmístíme.

6/ Rostliny — rozvržení

Naučíme se koncepčně pracovat s rostlinami ve všech třech výsadbových patrech – vybereme stromy, keře, trvalky i půdopokryvné rostliny. Pobavíme se o tom, jak ideálně pracovat při rozvržení vaší zahrady s travnatou plochou.

7/ Trvalky

V kapitole o trvalkách společně rozmístíme do plánu zahrady překrásné trvalkové kombinace přesně podle podmínek, které jim vaše zahrada nabízí. Abychom vám práci ulehčili a vy jste nemuseli jednotlivé rostliny shánět, umožníme vám nejoblíbenější záhony našich architektů jednoduše objednat od kvalitního dodavatele.

8/ Cesty, vstupy a chodníčky / povrchy a materiály

Vybereme materiály zpevněných ploch a jednotlivé prvky v zahradě protkáme sítí cestiček a nášlapů, které budou praktické i estetické.

9/ Mobiliář a doplňky

Už jsme vymysleli, co od své zahrady chceme a kam zasadíme rostliny. Nyní zahradu vyšperkujeme mobiliářem a vhodnými doplňky.

10/ Moje zahrada má koncept

Zopakujeme si vše, co jsme se v kurzu naučili a připravíme se na realizaci. Společně vyplníme základní rozpočet a ve fázích naplánujeme, jak bude realizace postupovat.

Studovat online je snadné

#

15 HODIN VIDEÍ

studujte kdykoliv a kdekoliv, postupujte vlastním tempem

#

PŘES 50 OSAZOVACÍCH PLÁNŮ

záhony od architektů pro váš styl i stanoviště

#

6 000 SPOKOJENÝCH STUDENTŮ

motivace a podpora v uzavřené skupině

#

BONUSOVÉ MATERIÁLY

hotové šablony a praktické dokumenty

#

100% GARANCE SPOKOJENOSTI

možnost vrácení peněz

Co vám kurz přinese

 • Už žádné dlouhé rozmýšlení nebo překopávání, s promyšleným konceptem šetříte energii, čas i peníze.
 • Osvojíte si know-how a osvědčené postupy zahradních architektů ateliéru Flera. Poradí i odborníci na trvalky a realizace.
 • Studium je interaktivní a zábavné. Během kurzu plníte praktické úkoly. Jejich dokončením se posouváte blíž k hotové zahradě.
 • Vše, co si během studia vyberete a zakliknete, se propíše do vašeho finálního návrhu. Ten už pak stačí jen realizovat.
 • V uzavřené facebookové skupině se můžete radit s pokročilejšími studenty a inspirovat se jejich zahradami.
 • Studujete ve vlastním tempu. Videa si spustíte, když na ně máte čas a chuť. Přístup ke kurzu dostáváte na 3 roky od aktivace.

Nejlepší čas začít je teď

Zadejte v objednávce PROMO KÓD „R1000“ a máte kurz o 1 000 Kč levnější.

Cena online kurzu

5 900 Kč
vč. DPH

4 400 Kč
vč. DPH

Přejete si kurz věnovat jako dárek? Stačí tuto variantu zaškrtnout během nákupu kurzu a doplnit věnováním. Potřebujete platbu převodem nebo na fakturu? Kontaktujte nás na e-mailu info@zijtevesvezahrade.cz

Máme už 6 000 spokojených studentů. Tohle si o kurzu myslí

Ferdinanda jsem objevila a doslova jsem si zamilovala jeho styl zahrad. Samozřejmě jsem zkoukla všechna videa Flery a mám doma i obě jeho knihy. Jak jsem na začátku byla ztracená, tak teď naše zahrada, alespoň na papíře, dostává díky kurzu ten správný plán.

Yveta R.

Pro mě je kurz od Flery požehnání a hlavně zábavou. Přišel v krásnou dobu, kdy naše zahrada volá po osázení, po dokončení cestiček, plotu detailů, které tu musíme dořešit. Už teď je pro mě moje zahrada oázou a potěšením. Místem, kde s chutí vysazuji květiny, keře a stromy! Tento kurz mi v tom pomáhá a vede mě, je pro mě inspirací, stejně jako zahrady a přístup ostatních kurzistů.

Kateřina S.

Budování na základě jasného plánu, to je pro mne úplně nové, vše jde překvapivě snadno a rychle. A přitom pokračuji jen v tom, co nás naučil kurz. Plním drobné úkoly, jeden za druhým, bagr, štěrk, kompost, mulč. Mám z toho procesu obrovskou radost, jak se ten můj obrázek postupně mění v realitu.

Petra P.

Nepřestávejte se učit

Čerpejte inspiraci v knihách Ferdinanda Lefflera, na Flera TV nebo v praktických videokurzech, ve kterých vás Ferdinand povede krok za krokem k zahradě, ve které se bude dobře žít.

kurz realizace

chytře na realizaci

Vyrobte si svépomocí vše, co jste si do zahrady zakreslili v plánovacím kurzu.

kniha Zelené pokoje, Ferdinand Leffler, ateliér Flera inspirace

knížky od ferdinanda

Inspirativní knihy plné fotografií od špičkových fotografů, ke kterým se budete rádi a často vracet

youtube

flera tv

YouTube kanál, který nabízí prostor pro inspiraci, praktické rady i odpovědi na vaše dotazy