Naši experti na zahrady radí

Víte, co se stane, když se sejdou zahradní architekti, realizátoři a zahradníci? Vzniknou báječné zahrady, ve kterých se krásně žije. A dva užitečné online kurzy, ve kterých se naučíte zahrady navrhovat a pak si do nich leccos postavit vlastníma rukama. Načerpejte cenné know-how našich lektorů a předních expertů na zahrady.

Odborníci z různých zahradních profesí jsou jako rostliny na záhonu – doplňují se a společně dělají zahradu lepší, krásnější a zelenější. Naučte se to nejdůležitější od lidí, kteří zahrady navrhují, realizují a osazují rostlinami.

Ferdinand Leffler je zahradní architekt a zakladatel ateliéru Flera. Je průvodcem online kurzy Žijte ve své zahradě a Chytře na realizaci, ve kterých vás naučí zahradu nejprve navrhnout a pak ji i s pomocí přizvaných expertů vlastními silami realizovat.

Jirka Stiborek je technický ředitel Flery a první volba, když potřebujeme poradit ohledně materiálů a konstrukčních řešení v zahradě. V kurzu Chytře na realizaci vás naučí postavit dřevník, terasu nebo venkovní kuchyň. Mimo jiné pro vás připravil 10 detailních skic, podle kterých je zvládnete postavit.

Jan Nussbauer

Honza Nussbauer je majitel trvalkové školky Herba Grata. Spolu s architekty Flery připravil víc než 50 osazovacích plánů trvalkových záhonů pro kurz Žijte ve své zahradě, kde si je od něj můžete rovnou objednat. V kurzu Chytře na realizaci pak učí, jak pro trvalky připravit půdu, ve které budou prospívat.

koupací jezero svépomocí

Zahradní architektka Katka Svobodová na vlastní zahradě experimentuje s nízkonákladovými řešeními a využívá recyklovaný materiál ze staré stodoly. Z realizací svépomocí si odnesla řadu cenných zkušeností, které vám pomohou vyhnout se zbytečným chybám.

Miro Chomjak je přední tuzemský realizátor, do jehož šikovných rukou jde řada zahrad navržených ateliérem Flera. Z praxe zná dlouhodobé výhody a nevýhody různých technických řešení a srozumitelně je vysvětluje na Flera TV i v kurzu Chytře na realizaci.

Tomáš Šena

Zkušený trávníkář Tomáš Šena vám poví vše o založení a následné péči o trávník, aby i váš zelený koberec byl zdravý a silný jako, ty které zakládá on.

V kurzu mimo jiné učí, že:

  • Zpevněné cesty a dlažby jsou nemalá investice. Nám se nejlépe osvědčil mlat a jednoduchá dlažba, která v zahradě neruší. Výhodou je, že cesty a dlažbu nemusíte řešit hned. Klidně si dejte čas, vše si promyslete a našetřete si na variantu, kterou opravdu chcete, než se pustíte do realizace. Do té doby můžete po zahradě chodit jen tak.
  • Pokud to jde, vyhněte se v zahradě obrubníkům. I ty nenápadné vytvářejí zbytečné bariéry. Dlažbu jde realizovat bez nich. Stačí okrajové dlaždice zabetonovat a ony podrží ostatní na místě.
  • Kamenné zídky často nepotřebujeme tak, jak si myslíme, a jsou rozhodně místem, kde se dá ušetřit. Terén zpevněte betonovými tvárnicemi a nechte je porůst popínavými rostlinami, které je dokonale zakryjí.
  • Čelní plot je další místo, kde se zbytečně plýtvá penězi. Inspirujte se ploty v okolí, ale klidně zvolte prostou a levnější variantu. Radši si dejte práci s odhlučněním a odcloněním v místech, kde chcete soukromí. Třeba přímo u trasy.
  • Automatická závlaha je užitečná je pro dokonale pěstěné trávníky, střešní zahrady, skleníky nebo velké pěstební nádoby. Jinak ji ale v zahradě nepotřebujete vůbec. Navíc rostliny rozmazluje a ty pak mají slabší kořeny.
  • Rozmyslete si, jestli musíte mít trávník všude. Nahradit se dá trvalkovou výsadbou, čímž si ušetříte hodiny práce se sekáním. Pokud už dobrý trávník na zahradě máte, chraňte ho. Založit ho znovu bude trvat pár let.

Naučte se všechno online

#

2 HODINY VIDEO NÁVODŮ

Studium vlastním tempem. Lekce si pustíte, když máte čas a náladu

#

RADY PRO PĚSTOVÁNÍ

Postupy, jak napravit nedostatky půdy, od předního experta na trvalky

#

MOTIVACE A PODPORA

Ptejte se pokročilejších studentů kurzu v uzavřené facebookové skupině

#

10 DETAILNÍCH NÁKRESŮ

Praktické skici a návody na realizaci dřevníku, venkovní kuchyně a dalších prvků

#

100% GARANCE SPOKOJENOSTI

Ověřeno 4 000 spokojenými absolventy, kteří už díky kurzu realizují své sny

Vybudujte si zelený ráj vlastníma rukama

Pusťte si videonávody, inspirujte se ve fotogalerii, stáhněte si PDF nákresy a pusťte se do realizace.

Cena online kurzu

2 190 Kč
vč. DPH

Chcete vědět více?

Čerpejte inspiraci v knihách Ferdinanda Lefflera, na Flera TV nebo v praktických videokurzech, ve kterých vás Ferdinand povede krok za krokem k zahradě, ve které se bude dobře žít.

online KURZ

Žijte ve své zahradě

Naplánujte si svou zahradu úplně sami jako další 4 000 spokojených studentů

KNIHY

Ferdinandovy knihy

Inspirativní knihy s fotkami krásných zahrad, ke kterým se budete rádi a často vracet

YOUTUBE

Flera TV

Nejzelenější kanál na YouTube plný inspirace a praktických rad