Žijte ve své zahradě

Praktický a interaktivní kurz, díky kterému zvládnete navrhnout svou zahradu tak, aby byla útulná, svěží, zdravá a zábavná pro celou vaši rodinu.

V kurzu můžete jednoduše rozvrhnout zahradu novou nebo rekonstruovat tu stávající

Nezáleží na tom, zda je malá nebo velká, zarostlá či prázdná, na venkově nebo ve městě. S kurzem ateliéru Flera zvládnete naplánovat každou zahradu. Studovat můžete začít okamžitě po zakoupení kurzu.

Cena online kurzu

5 900 Kč
vč. DPH

5 900 Kč
vč. DPH

Přejete si kurz věnovat jako dárek? Stačí tuto variantu zaškrtnout během nákupu kurzu a doplnit věnování.
Plánujete kurz hradit z benefitů od zaměstnavatele? Řekněte si o fakturu na info@zijtevesvezahrade.cz.

Navrhněte si sami zahradu, která má smysl

15 hodin videí

studujte kdykoliv a kdekoliv, postupujte vlastním tempem

přes 50 osazovacích plánů

záhony od architektů pro váš styl i stanoviště

4000 spokojených studentů

motivace a podpora v uzavřené FB skupině

bonusové materiály

hotové šablony a praktické dokumenty

100% GARANCE SPOKOJENOSTI

možnost vrácení peněz

Plán online kurzu

10 lekcí zábavy a objevování. Žádné školní šprtání.

1/ Styl mé zahrady

Co vás na začátek čeká?

Nabídnu vám vlastní pohled na současné trendy a styly v zahradní architektuře. Pomocí mnoha fotografií si utříbíte, jaký styl chcete ve své zahradě následovat. Začneme také připravovat základní plán (půdorys) vašeho pozemku, se kterým budeme v průběhu kurzu dále pracovat.

2/ Podmínky prostředí — DNA zahrady

Poznáváme limity a specifika pozemku, abychom dobré mohli vyzdvihnout a nežádoucí potlačit. Podle vlastních potřeb navrhneme první formy clonění a zpevněných ploch.

3/ Základní rozvržení zahrady — reakce na DNA

Společně vymyslíme a do půdorysu zakreslíme, jak některé nežádoucí vlastnosti naší zahrady utlumit a zároveň ty pozitivní podpořit a nechat vyniknout.

4/ Praktický wishlist — co potřebuji!

Sestavíme seznam prvků, které potřebujete a bez kterých se vaše zahrada neobejde. 

5/ Zážitkový wishlist — co chci!

Sepíšeme si seznam prvků, které v zahradě jednoduše mít chcete. Následně je v zahradě smysluplně rozmístíme.

6/ Rostliny — rozvržení

Naučíme se koncepčně pracovat s rostlinami ve všech třech výsadbových patrech – vybereme stromy, keře, trvalky i půdopokryvné rostliny. Pobavíme se o tom, jak ideálně pracovat při rozvržení vaší zahrady s travnatou plochou.

7/ Trvalky

V kapitole o trvalkách společně rozmístíme do plánu zahrady překrásné trvalkové kombinace přesně podle podmínek, které jim vaše zahrada nabízí. Abychom vám práci ulehčili a vy jste nemuseli jednotlivé rostliny shánět, umožníme vám nejoblíbenější záhony našich architektů jednoduše objednat od kvalitního dodavatele.

8/ Cesty, vstupy a chodníčky / povrchy a materiály

Vybereme materiály zpevněných ploch a jednotlivé prvky v zahradě protkáme sítí cestiček a nášlapů, které budou praktické i estetické.

9/ Mobiliář a doplňky

Už jsme vymysleli, co od své zahrady chceme a kam zasadíme rostliny. Nyní zahradu vyšperkujeme mobiliářem a vhodnými doplňky.

10/ Moje zahrada má koncept

Zopakujeme si vše, co jsme se v kurzu naučili a připravíme se na realizaci. Společně vyplníme základní rozpočet a ve fázích naplánujeme, jak bude realizace postupovat.

Na co se můžete těšit

 • Kurz jsme koncipovali tak, aby si na své přišli úplní začátečníci, ale i zkušení zahradníci a fandové zahradní architektury. Každý z vás si najde něco svého.
 • Kurz probíhá formou online videokurzu, který si můžete přehrát kdykoliv. Na jeho absolvování ani splnění úkolů v jednotlivých kapitolách nemáte žádný časový limit a můžete se ke všemu kdykoliv vrátit.
 • Nemusíte umět kreslit ani malovat. Vystačíte si s jednoduchým skicováním. Naše pomůcky vás udrží ve správném měřítku. Není nutné, aby byl plán na pohled krásný. Musí být hlavně funkční.
 • Napříč kurzem se prolíná styl a filozofie atelieru Flera. Ten uznává a podporuje vaši jedinečnost. Důležité je, abyste se ve své zahradě cítili skvěle právě vy.
 • Připravili jsme pro vás desítky vyzkoušených kombinací trvalkových záhonů. Od našich nejlepších architektů tak získáte jedinečnou květinovou kuchařku připravenou opravdu pro každé podmínky ve vaší zahradě.
 • Protože víme, jak je těžké navržené rostliny sehnat, necháváme je vypěstovat naším dvorním dodavatelem trvalek a v krabicích vám je přiblížíme k vašim domovům, abyste vy už mohli jen sázet.
 • Znalosti a zkušenosti našich architektů vás povedou k tomu, abyste si navrhli zahradu na míru svému vkusu a prostoru. Budeme vás motivovat k tomu, abyste plán dokončili a vrhli se do realizace.
 • Na konci kurzu budete mít v ruce smysluplnou koncepci a vytištěný dokument, podle kterého můžete svým tempem postupovat krok za krokem. Promyšlená rozhodnutí ušetří spoustu energie, času a peněz.

Co o kurzu říkají ostatní?

Dobrý den, chtěli bychom Vám poděkovat za Ferdinanda, skvělé inspirace, video návody, kurzy, ploty, krychle k ohništi, jak zkultivovat půdu. Zahradu jsme dělali od listopadu 2021 sami od píky a teď z ní máme velkou radost. Prostě žijeme ve své zahradě! Děkujeme, že děláte, co děláte a přinášíte lidem jiný pohled na svou zahradu.

Martin S.

Možnosť reálne počas kurzu projektovať vlastnú záhradu, v skutočných mierkach, s maximálnym dôrazom na skutočné jej vlastnosti, jej DNA, kresliť a učiť sa technikám záhradnej architektúry s Vašou pomocnou rukou. Úžasné, neopakovateľné!

Jana Z.

Postavili jsme nový dům a kolem je zatím jen hlína. Ráda bych měla jasný koncept, jak bude zahrada vypadat, ale nevím, kde začít. Zvažovala jsem oslovit zahradního architekta, ale mám chuť si návrh zahrady zpracovat sama. S tímto kurzem se mi to snad podaří, je pěkně strukturovaný a prakticky zaměřený.

Martina P.

Sama bych se k naplánování zahrady, asi nerozhoupala, takhle je to přesně to co potřebuju, co mě nakoplo a popostrčí dál.

Jana T.

Na kurzu se mi líbí strukturované vedení krok za krokem k utříbení si vlastního stylu, priorit a ujasnění si konceptu zahrady. Videa jsou jasně zpracována, nabízí spoustu příkladů, ale zároveň je zde možnost projevit svou individualitu.

Viola S.

Kurz je naservírování systematické tvorby mé vysněné zahrady, kde už si jen vybírám tohle chci a tohle ne tak, aby vše dávalo smysl a vyhnula jsem se zbytečným začátečnickým chybám, což mi ušetří čas i peníze.

Pavla H.

Možnost se vracet, opravovat, snít a žít zahradou.

Eva K.

Po dlouhém přemýšlení ke konceptu zahrady a pocitu bezradnosti, mám po nyní pocit, že mě povedete a společně si ji vytvoříme (a mohla bych to zvládnout).

Petra L.

Je to perfektní návod pro laiky, jak si svou zahradu do detailu promyslet a naplánovat. Vyžaduje čas a soustředění, výsledek je ale váš! Ani sebelepší zahradní architekt totiž nevidí do vaší hlavy a neumí číst myšlenky. Můžete zhmotnit své představy, protože to vážně dokážete!

Jitka K.

Unikátní nástroj, který s kurzem také získáte

Trvalkový záhon na míru vaší zahradě. Součástí kurzu je také několik desítek unikátních kombinací trvalkových záhonů pro různé podmínky a typy zahrad. Všechny rostliny z návrhů si můžete jednoduše na jedno kliknutí objednat a my vám je přiblížíme k domovu. Jen tak pohlídáme, že dostanete ty správné druhy a navíc vždy v námi požadované kvalitě.

Váš průvodce kurzem Ferdinand Leffler

„Podařená zahrada je perfektním doplněním vašeho životního rytmu. Nabídne vám přesně to, co v dané fázi svého života potřebujete. Její koncept si proto často nejlépe dokážete utvořit vy sami. Ukážu vám, jak na to.

Slibuju, že vás to bude bavit. Krok za rokem vás provedu tím, co a kdy máte udělat. Kdykoliv během kurzu tak uvidíte, jak si právě stojíte a vždycky u nás najdete podporu.“


Ferdinand Leffler
zahradní architekt, zakladatel atelieru Flera. Moderátor a spoluautor úspěšného TV pořadu Ferdinandovy zahrady

seznamte se s Ferdinandem

Žádnou teorii nečekejte. Vše bude maximálně praktické a interaktivní.

Kurz není nijak náročný a zvládne ho každý. Nepotřebujete žádné odborné znalosti práce na počítači ani speciální programy. Jednoduše se stačí přihlásit do svého profilu a pak už si jen pouštíte videa a plníte jednoduché a zábavné úkoly.

cca 20 hodin času

rychlíci kurz dokončí i za týden

PC, notebook nebo tablet

s přístupem na internet

chytrý telefon

budete také fotit

Psací potřeby

papír, tužka, guma, nůžky, lepidlo, pravítko

PDF Moje zahrada

Vše, co si během kurzu osvojíte, zapíšete nebo zakreslíte, se vám automaticky po celou dobu kurzu ukládá do jednoho dokumentu. Po dokončení kurzu vám dokument Moje zahrada pošleme pěkně vytištěný v dárkovém balení. Koncept své zahrady tak budete mít při úpravách zahrady vždy po ruce, nebo ho můžete věnovat jako dárek.

Co nového nabízí online kurzy
oproti knize Žijte ve své zahradě?

Kurz je praktickým pokračováním obou knih, ale zvládnete jej i pokud jste knihu nečetli. Nakopne vás vstát a jít do své zahrady. Nebýt pasivní, ale vše si dle dané struktury poskládat tak, aby to odpovídalo vaší zahradě. A pouze pro studenty a absolventy kurzu máme uzavřenou Facebookovou skupinu, ve které budou průběžně k dispozici architekti atelieru Flera i Ferdinand. Na vaše dotazy rádi odpovíme a budeme nadšeni, když si budete vzájemně radit i s dalšími studenty.
Takto budeme společně tvořit. Na závěr kurzu budete mít v ruce dokument Moje zahrada: vše o vaší zahradě a důležité milníky na jednom místě
Pokud jste knihu nečetli, snadno i s věnováním od Ferdinanda si ji objednáte na www.fleradesign.cz

Žádnou nudnou teorii nečekejte.
Vše bude maximálně praktické a interaktivní.

Budeme měřit, vyplňovat do počítače, vybírat z fotogalerií, zapisovat do svého profilu.Naučíte se i črtat a ověřovat přímo na zahradě.

Cena ONLINE KURZU

5 900 Kč
vč. DPH

5 900 Kč

Přejete si kurz věnovat jako dárek? Stačí tuto variantu zaškrtnout během nákupu kurzu a doplnit věnování.Potřebujete platbu převodem nebo na fakturu? Kontaktujte nás na e-mailu info@zijtevesvezahrade.cz.

Časté dotazy

 • Co je to videokurz a jak probíhá?

  Videokurz Žijte ve své zahradě je kurz, který probíhá formou videí a doplňkových materiálů, které si můžete stáhnout a doma vytisknout. Všechna videa si můžete přehrávat kdykoliv a kolikrát chcete. Nejste vázáni na žádný konkrétní čas, kdy by kurz měl probíhat, můžete si jej pouštět libovolně podle svých časových možností.

 • Kdy se kurz spustí a jak ho mohu zaplatit?

  Kurz je spuštěn od 21. března 2021. Zaplatit jej můžete platební kartou nebo převodem na účet, možnost si zvolíte v průběhu objednávky.

 • Komu je online kurz určen?

  Kurz je připraven pro každého majitele zahrady, současné či budoucí. Prospěšný je i pro studenty zahradní architektury a pro každého, kdo se podílí na procesu realizace zahrad. Pomůže vám rozvrhnout si zahradu novou i rekonstruovat tu stávající.

 • Co je výsledkem kurzu?

  Na konci kurz budete mít plán rekonstrukce či tvorby vaší vlastní zahrady v konceptu, který jste si zvolili. V PDF elektronickém dokumentu Moje zahrada se vám budou postupně ukládat splněné úkoly. Každá změna se v PDF automaticky projeví. Ve chvíli, kdy jste se svým konceptem spokojeni, si ho můžete nechat vytisknout. Jeden výtisk projektu ve formátu A3 máte v ceně kurzu.

 • Co když neumím kreslit?

  Pro absolvování kurzu není nutné ovládat techniky kresby ani malby. Vystačíte si s jednoduchým skicováním. Naše pomůcky vás udrží ve správném měřítku. Není nutné, aby byl plán na pohled krásný. Musí být hlavně funkční.

 • Co když o zahradě moc nevím? Co když jsem víc než poučený laik?

  Kurz jsme koncipovali tak, aby si na své přišli úplní začátečníci, ale i zkušení zahradníci a fandové zahradní architektury. Každý z vás si najde něco svého.

 • Kolik na kurz potřebuju času?

  Když se kurzu budete věnovat dvakrát týdně, zvládnete ho pohodlně za jeden měsíc. Anebo si naplánujte intenzivní týden a v neděli se můžete radovat z nového návrhu vaší zahrady.

 • Jaký je rozdíl oproti knihám? Co nového se dozvím, když už mám všechno od Flery nakoukané?

  Kurz je praktickým pokračováním obou knih, ale zvládnete jej i pokud jste je nečetli. Navazuje na jejich myšlenky i na práce atelieru Flera, které znáte z Flera TV. Vše uvádí do praxe a nakopne vás vstát a jít do své zahrady. Nebýt pasivní, ale vše si dle dané struktury poskládat tak, aby to odpovídalo vaší zahradě. Navíc získáte spoustu praktických materiálů, šablon a podporu atelieru Flera. V kurzu vás Ferdinand povede, abyste začali opravdu tvořit a svůj návrh na konci přetavili i ve skutečnost.

  Kurz je praktickým pokračováním obou knih. Navazuje na jejich myšlenky i na práce atelieru Flera, které znáte z Flera TV. Vše uvádí do praxe a donutí vás vstát a jít do své zahrady. Nebýt pasivní, ale vše si dle dané struktury poskládat tak, aby to odpovídalo vaší zahradě.

 • Proč mi nestačí info z internetu / TV / časopisů?

  V médiích se máte šanci dozvědět pouze informace o cizích zahradách. Tady půjde o tu vaši. Znalosti a zkušenosti našich architektů vás povedou k tomu, abyste si navrhli plán na míru svému vkusu a prostoru. Budeme vás motivovat k tomu, abyste plán dokončili a vrhli se do realizace.

 • Co když nemám ani fantazii ani znalosti na kombinaci rostlin? Budou se rostliny vůbec řešit?

  Přestože se kurz zabývá hlavně koncepcí a plánováním, co by to bylo za plán, kdybychom ho neosadili. Pokud se nechcete do detailu zabývat výsadbou, nemusíte. Připravili jsme pro vás desítky trvalkových kombinací, které osídlí vaše záhony. A jestliže jsou rostliny vaše hobby, můžete se jen inspirovat, čím zahradu doplnit.

 • Jak dlouho platí přístup do kurzu?

  Kurz jsme tvořili tak, abyste se do něj mohli libovolně vracet, kdykoliv potřebujete. Do kurzu máte přístup 36 měsíců od aktivace.
  Jsme si jistí, že jsme do něj dali maximum. Pokud byste přesto nebyli spokojeni, napište nám zpětnou vazbu. Do konce 3. kapitoly vám rádi vrátíme peníze.

 • Můžu si plán rozprostřít na více let realizace? Budu moci svůj návrh časem upravovat?

  Potřeba rozložení finančních nákladů v čase je klasickým důvodem, proč je potřeba si udělat dobrý plán. Pokud víte, co na vaší zahradě má v konečné podobě stát, můžete si snadno rozvrhnout, čemu se věnovat dnes, čemu příští rok a jaká investice si ještě pár let počká.
  Ke svému návrhu se můžete kdykoliv vracet a upravovat ho. Elektronické PDF Moje zahrada se vždy změní automaticky. V rámci ceny kurzu máte možnost si nechat projekt jedenkrát vytisknout a svázat ve formátu A3.

 • Poradí mi někdo, když se ztratím?

  Pouze pro studenty a absolventy kurzu jsme připravili uzavřenou Facebookovou skupinu, ve které budou k dispozici architekti atelieru Flera i Ferdinand. Na vaše dotazy rádi odpovíme a budeme nadšeni, když si budete vzájemně radit i s dalšími studenty.

 • Mohu videa stáhnout nebo sdílet?

  Videa můžete kdykoliv sledovat online. Jejich stažení nebo další šíření je ale v rozporu s našimi autorskými právy. Děkujeme za pochopení.

 • Je možné kurz koupit jako dárek?

  Samozřejmě, a je to skvělý dárek! Zaškrtněte tuto možnost v košíku a doplňte jméno obdarovaného. Automaticky se vám vygeneruje voucher, který můžete darovat. Obdarovaný na stránce http://www.zijtevesvezahrade.cz/aktivace-voucheru vyplní kód uvedený na voucheru a svůj e-mail a kurz se mu tak zpřístupní.

 • Kolik bude stát trvalkový záhon? Proč ho chtít od vašeho dodavatele?

  Honza Nussbauer v konceptu Herba Grata pěstuje trvalky způsobem šetrným k přírodě. Sazeničky vyrostly v našem podnebí, takže se nemusíte bát, že by byly choulostivé. V jednom navrženém trvalkovém záhoně je okolo 50 rostlinek.

 • Můžu si trvalkové záhony objednat i někde mimo kurz?

  Trvalkové záhony si mohou objednat a zakoupit pouze účastníci online kurzu. Nikde jinde na internetu nebo v kamenných prodejnách nejsou k dostání, ani objednání. Je to jedna z nejcennějších částí kurzu a proto v tuto chvíli tuto možnost ponecháváme pouze vám, našim kurzistům.

Nepřestávejte se učit

Kurz Žijte ve své zahradě je součástí rodiny knižních bestsellerů a online kurzů zahradního architekta Ferdinanda Lefflera. Dohromady vás naučí zahradu naplánovat, vlastníma rukama zrealizovat a nakonec si na ní vypěstovat vlastní úrodu.

PLÁNUJTE

ŽIJTE VE SVÉ ZAHRADĚ

Naplánujte si svou zahradu krok za krokem, úspěšný videokurz má už 4 000 spokojených studentů.

REALIZUJTE

CHYTŘE NA REALIZACI

Realizujte zahradu svépomocí, za rozumné peníze a stále s citem pro design.

PĚSTUJTE

JEDLÁ ZAHRADA

Pěstujte vlastní zeleninu, ovoce a bylinky podle ověřených postupů profesionálních zahradníků.