Žijte ve své zahradě

Staňte se architektem vlastní zahrady. V praktickém a interaktivním kurzu jednoduše navrhnete zahradu novou nebo rekonstrukci té stávající. Krok za krokem vás povede zahradní architekt Ferdinand Leffler.

Zahrada jako od profíků, ale navrhnete si ji sami

Nezáleží na tom, zda je malá nebo velká, zarostlá či prázdná, na venkově nebo ve městě. S kurzem ateliéru Flera zvládnete naplánovat každou zahradu. Studovat můžete začít okamžitě po zakoupení kurzu.

AKČNÍ CENA

5 900 Kč
vč. DPH

Od ničeho k vysněné zahradě v 10 lekcích

 • Učíte se od zahradního architekta a postupujete přesně tak, jak by při návrhu zahrady postupoval on.
 • Kapitolu po kapitole se dopracujete od představ k realizovatelnému nákresu zahrady.
 • Nemusíte umět kreslit. Zahradní prvky si vytisknete z pomůcek a pak si jimi posouváte po plánu.
 • Uděláte si jasno, bez kterých zahradních prvků se vaše rodina neobejde, a naučíte se je do zahrady umisťovat.
 • Trvalky vysadíte díky víc jak 50 hotovým osazovacím plánům záhonů. Kytkám přitom nemusíte ani rozumět.
 • Sazenice pro celé záhony navíc koupíte na jedno kliknutí od našeho dvorního dodavatele.
 • Pro rady a inspiraci si můžete chodit do uzavřené skupiny. Najdete v ní několik tisíc spolužáků.

Plán videokurzu

1/ Styl mé zahrady

Co vás na začátek čeká?

Nabídnu vám vlastní pohled na současné trendy a styly v zahradní architektuře. Pomocí mnoha fotografií si utříbíte, jaký styl chcete ve své zahradě následovat. Začneme také připravovat základní plán (půdorys) vašeho pozemku, se kterým budeme v průběhu kurzu dále pracovat.

2/ Podmínky prostředí — DNA zahrady

Poznáváme limity a specifika pozemku, abychom dobré mohli vyzdvihnout a nežádoucí potlačit. Podle vlastních potřeb navrhneme první formy clonění a zpevněných ploch.

3/ Základní rozvržení zahrady — reakce na DNA

Společně vymyslíme a do půdorysu zakreslíme, jak některé nežádoucí vlastnosti naší zahrady utlumit a zároveň ty pozitivní podpořit a nechat vyniknout.

4/ Praktický wishlist — co potřebuji!

Sestavíme seznam prvků, které potřebujete a bez kterých se vaše zahrada neobejde. 

5/ Zážitkový wishlist — co chci!

Sepíšeme si seznam prvků, které v zahradě jednoduše mít chcete. Následně je v zahradě smysluplně rozmístíme.

6/ Rostliny — rozvržení

Naučíme se koncepčně pracovat s rostlinami ve všech třech výsadbových patrech – vybereme stromy, keře, trvalky i půdopokryvné rostliny. Pobavíme se o tom, jak ideálně pracovat při rozvržení vaší zahrady s travnatou plochou.

7/ Trvalky

V kapitole o trvalkách společně rozmístíme do plánu zahrady překrásné trvalkové kombinace přesně podle podmínek, které jim vaše zahrada nabízí. Abychom vám práci ulehčili a vy jste nemuseli jednotlivé rostliny shánět, umožníme vám nejoblíbenější záhony našich architektů jednoduše objednat od kvalitního dodavatele.

8/ Cesty, vstupy a chodníčky / povrchy a materiály

Vybereme materiály zpevněných ploch a jednotlivé prvky v zahradě protkáme sítí cestiček a nášlapů, které budou praktické i estetické.

9/ Mobiliář a doplňky

Už jsme vymysleli, co od své zahrady chceme a kam zasadíme rostliny. Nyní zahradu vyšperkujeme mobiliářem a vhodnými doplňky.

10/ Moje zahrada má koncept

Zopakujeme si vše, co jsme se v kurzu naučili a připravíme se na realizaci. Společně vyplníme základní rozpočet a ve fázích naplánujeme, jak bude realizace postupovat.

50+ hotových trvalkových záhonů! Stačí je použít

Bohatě kvetoucí a zapojené záhony může mít opravu každý. Stačí si vybrat z víc jak 50 osazovacích plánů připravených zahradními architekty a experty na trvalky. Na jedno kliknutí rostliny objednáte u našeho dvorního dodavatele a vyzvednete na některém ze 7 odběrných míst v ČR a SK. A pak už je sázíte podle plánu!

Záhony jsou navržené tak, aby se rostliny rychle zapojily a vytvořily si vlastní mikroklima, ve kterém se budou podporovat.

Vhodné kombinace trvalek si vyfiltrujete podle podmínek, které v zahradě máte. Slunce, stín, vlhko nebo sucho? Máme trvalky pro každé stanoviště.

Rostliny objednané přes kurz pocházejí z trvalkové školky Herba Grata specialisty Jana Nussbauera. Jsou silné a zvyklé na naše podmínky.

Na odběrných místech si trvalky vyzvednete úhledně naskládané v bedýnkách, aby se jim nic nestalo.

Osazovací plán použijte jako obrázkový návod a trvalky podle něj jednoduše vysázíte do záhonu.

Váš průvodce Ferdinand Leffler

„Jsem zahradní architekt a baví mě učit lidi, jak si udělat zahrady, ve kterých se dobře žije. Věřím, že zahrada může být vaší terapií i manifestem vůči světu. Když vidím, jaké zahrady si navrhují mí studenti, vím, že kurz má smysl. A nestyděl bych se, kdyby tyhle zahrady vzešly z mého ateliéru.“


Ferdinand je zakladatel ateliéru Flera, autor knih, učitel a propagátor zahradní architektury, moderátor a spoluautor pořadu Ferdinandovy zahrady.

Lidem se studovat s námi líbí

 • Žijte ve své zahradě je jeden ze 3 online kurzů ateliéru Flera.
 • 7 000 absolventů si díky němu navrhlo nebo zrekonstruovalo zahradu.
 • Dalších 1 600 studentů si rozšířilo znalosti kurzem Chytře na realizaci.
 • Téměř 1 000 studentů se pustilo do pěstování s kurzem Jedlá zahrada.
 • Kurzy navazují na 2 knižní bestsellery Ferdinanda Lefflera – Zelené pokoje a Žijte ve své zahradě.
 • 0 minut, tak dlouho čekáte na začátek studia. Pustit se do něj můžete hned po koupi.
 • Přístup ke kapitolám, nástrojům a pomůckám máte na celé 3 roky.

Dobrý den, chtěli bychom Vám poděkovat za Ferdinanda, skvělé inspirace, video návody, kurzy, ploty, krychle k ohništi, jak zkultivovat půdu. Zahradu jsme dělali od listopadu 2021 sami od píky a teď z ní máme velkou radost. Prostě žijeme ve své zahradě! Děkujeme, že děláte, co děláte a přinášíte lidem jiný pohled na svou zahradu.

Martin S.

Po kurze som:

Šťastná, že celkom veľká časť záhrady ešte nebola dokončená a ja sa tak môžem realizovať.
Odvážna – Idem práve vysádzať svoj návrh záhona pod okná domu, kde je teraz tráva.
Rozhodnejšia – Spoznám štýl svojej záhrady, viem pomenovať a vysvetliť, prečo niektoré veci chcem a ako ich chcem. A viem kam smerujem.

Marcela D.

Pro mě je kurz od Flery požehnání a hlavně zábavou. Přišel v krásnou dobu, kdy naše zahrada volá po osázení, po dokončení cestiček, plotu detailů, které tu musíme dořešit. Už teď je pro mě moje zahrada oázou a potěšením. Místem, kde s chutí vysazuji květiny, keře a stromy! Tento kurz mi v tom pomáhá a vede mě, je pro mě inspirací, stejně jako zahrady a přístup ostatních kurzistů.

Kateřina S.

S manželem jsme díky kurzu pomalu začali zahradu přetvářet. Jsme oba psychoterapeuti a tak je zahrada pro nás takovou terapií, kde posílíme tělo, uvolníme mysl a nasytíme smysly. Kurz je dobře strukturovaný, zábavný a praktický. Navíc oceňuji to zázemí s různými přídavky a novinkami. A v neposlední řadě mě moc baví neskutečná podpora a inspirace v FB skupině.

Iva A.

Splnil se mi sen o březovém háji… Ještě je před námi plno práce, ale aspoň máme trošku radosti na zahradě. Zasadila jsem tolik kytiček, že už je maluji i na hrnky.

Veronika K.

Když jsme na kurz narazili, tak jsme byli v situaci, kdy jsme kolem našeho domu viděli brownfield, a potřebovali jsme si vůbec umět představit, jak by zahrada mohla vypadat. Kurz nám opravdu pomohl odpovědět na otázky, jak v naší zahradě chceme žít. Dodal nám sebevědomí, že i jako úplní začátečníci budeme schopní zahradu zvládnout sami.

Hanka a Milan

Už ani nevím, kdy naposledy jsem plnila nějaký domácí úkol. Dnes plním po dlouhé době úkol, který mi zadal Ferdinand a je to docela zábava. Kurz mi ušetřil spoustu energie, času i prostředků. Překypuje skvělými radami, nápady a je dotažen do posledního detailu. Těším se na všechny ty barvy a struktury, které mi budou v mé zahradě dělat díky Fleře společnost.

Radka K.

Studovat online je snadné!

#

15 hodin videí

Začněte třeba hned, studujte kdykoli a kdekoli

#

50+ osazovacích plánů

Záhony od architektů pro váš styl i stanoviště

#

7 000 spokojených studentů

Konzultujte se spolužáky v uzavřené skupině

#

Bonusové materiály

Čerpejte z praktických návodů a rad odborníků

#

100% garance spokojenosti

Možnost vrácení peněz

Žádnou nudnou teorii nečekejte

Těšit se můžete na srozumitelné videolekce, inspirativní fotogalerie a praktické pomůcky ke stažení.

Cena online kurzu

5 900 Kč
vč. DPH

Nepřestávejte se učit

Pořiďte si kurz Žijte ve své zahradě a automaticky máte slevu 1 000 Kč na každý další online kurz. Patřit k nám do rodiny se zkrátka vyplácí. 

PLÁNUJTE

ŽIJTE VE SVÉ ZAHRADĚ

Naplánujte si svou zahradu krok za krokem, úspěšný videokurz má už 7 000 spokojených studentů

REALIZUJTE

CHYTŘE NA REALIZACI

Realizujte zahradu svépomocí, za rozumné peníze a stále s citem pro design.

listová zelenina PĚSTUJTE

JEDLÁ ZAHRADA

Pěstujte vlastní zeleninu, ovoce a bylinky podle ověřených postupů profesionálních zahradníků.