Jak na rekonstrukci zahrady

Stará zahrada už vám neslouží? Rádi byste v ní měli bazén, ohniště, terasu, houpačku nebo venkovní kuchyň? Staňte se architektem vlastní zahrady a udělejte si plán na její rekonstrukci. Krok za krokem vás povede Ferdinand Leffler v online kurzu Žijte ve své zahradě.

Míša a její muž proměnili starou zahradu k nepoznání. Teď mají prostornou terasu, bazén, ohniště i odpočinkové zóny zaplavené kvetoucími trvalkami.

Vše si navíc realizovali svépomocí, čímž nejen ušetřili, ale také si vyčistili hlavu po celodenní práci na počítači.

Iva stála před nelehkým rozhodnutím. Dům postavil její pradědeček a v zahradě prožila celý život. Přesto měla pocit, že je čas na změnu.

Teď si ona i její manžel proměnu pochvalují. Zahrada totiž najednou slouží jim a ne opačně.

Katka s manželem postupně rekonstruují starou zahradu. Při plánování se rozhodli zachovat její venkovský charakter.

Přesto si dopřáli velké koupací jezero s pohodlným molem, které v zahradě původně nebylo a které realizovali svépomocí.

Monika a její muž se pustili rovnou do dvojité rekonstrukce a teď mají krásnou zahradu i krásný dům.

Na poměrně malou zahradu dostali terasu, dřevník, ohniště, kůlnu i zeleninovou zahrádku s vlastnoručně vyrobenými vyvýšenými záhony.

Řekněte si o ukázky z kurzu ZDARMA

Nahlédněte do populární kapitoly o trvalkových výsadbách nebo se inspirujte, jaké zážitky můžete ve své zahradě mít.

 

Zahradní architekti radí, jak na rekonstrukci

 • Zahrada je živý organismus. Staré ustupuje novému a je to tak v pořádku. Máte právo změnit zahradu podle svého vkusu a dostat do ní nové vzrušující zážitky.
 • Plán je nejdůležitější. Vytvořte si ho hned na začátku a pak se ho skutečně držte, ať máte jistotu, že proměna dopadne podle vašich představ. Také se tím vyhnete zbytečným předělávkám.
 • Nemusíte všechno stihnout najednou. Na zahradě pracujte krok za krokem, jak budete mít síly a peníze. Uvidíte, že si práci budete užívat. Jde totiž o skvělý relax.
 • Nenechte se zmanipulovat sentimentem. V zahradě mohou zůstat upomínky na minulost a přesto může mít bazén, o kterém jste vždy snili. Z původní zahrady použijte jen to, co nové zahradě opravdu poslouží.
 • Přesto využijte výhody starých zahrad, jako třeba vzrostlé keře a stromy. Pokud jsou zdravé a nepřekáží, v zahradě je rozhodně nechte. Novým stromům totiž zabere roky až dekády dorůst do stejné výšky.
 • Myslete trochu dopředu. Dětské prolézačky mohou být zároveň venkovním fitness koutem. Stavíte ratolestem zašívánu? Udělejte ji tak, aby ji chtěli používat i v pubertě a poskytla stejný komfort i dospělákům.

Váš průvodce Ferdinand Leffler

„Zahrada by měla růst s vámi a naplňovat potřeby celé rodiny. Chcete si pěstovat vlastní zeleninu, začít den plaváním v bazénu nebo jen sedět na terase a dívat se, jak si vnoučata kopou s míčem? Je na vás, abyste si pro tyhle radosti udělali ve své zahradě prostor.“


Ferdinand Leffler je zahradní a krajinný architekt, zakladatel ateliéru Flera, spoluautor a moderátor úspěšného TV pořadu Ferdinandovy zahrady.

Studovat online je snadné

#

15 HODIN VIDEÍ

studujte kdykoliv a kdekoliv, postupujte vlastním tempem

#

PŘES 50 OSAZOVACÍCH PLÁNŮ

záhony od architektů pro váš styl i stanoviště

#

6 000 SPOKOJENÝCH STUDENTŮ

motivace a podpora v uzavřené skupině

#

BONUSOVÉ MATERIÁLY

hotové šablony a praktické dokumenty

#

100% GARANCE SPOKOJENOSTI

možnost vrácení peněz

Co vám kurz přinese

 • Už žádné dlouhé rozmýšlení nebo překopávání, s promyšleným konceptem šetříte energii, čas i peníze.
 • Osvojíte si know-how a osvědčené postupy zahradních architektů ateliéru Flera. Poradí i odborníci na trvalky a realizace.
 • Studium je interaktivní a zábavné. Během kurzu plníte praktické úkoly. Jejich dokončením se posouváte blíž k hotové zahradě.
 • Vše, co si během studia vyberete a zakliknete, se propíše do vašeho finálního návrhu. Ten už pak stačí jen realizovat.
 • V uzavřené facebookové skupině se můžete radit s pokročilejšími studenty a inspirovat se jejich zahradami.
 • Studujete ve vlastním tempu. Videa si spustíte, když na ně máte čas a chuť. Přístup ke kurzu dostáváte na 3 roky od aktivace.

Nepřestávejte se učit

Čerpejte inspiraci v knihách Ferdinanda Lefflera, na Flera TV nebo v praktických videokurzech, ve kterých vás Ferdinand povede krok za krokem k zahradě, ve které se bude dobře žít.

kurz realizace

chytře na realizaci

Vyrobte si svépomocí vše, co jste si do zahrady zakreslili v plánovacím kurzu.

kniha Zelené pokoje, Ferdinand Leffler, ateliér Flera inspirace

knížky od ferdinanda

Inspirativní knihy plné fotografií od špičkových fotografů, ke kterým se budete rádi a často vracet

youtube

flera tv

YouTube kanál, který nabízí prostor pro inspiraci, praktické rady i odpovědi na vaše dotazy