Kniha
Zelené pokoje

Zakladatel ateliéru Flera Ferdinand Leffler přirovnává jednotlivé části zahrady z hlediska funkce k místnostem v domě. V této knize vysvětluje podstatu zelených pokojů a nabízí možnosti, jak je využít, aby vaše prožitky strávené mezi stromy, květinovými záhony, vodní plochou a terasami byly co nejpříjemnější a nejintenzivnější.
kniha Zelené pokoje, Ferdinand Leffler, ateliér Flera

Kniha „Zelené pokoje“ navázala na úspěch bestselleru „Žijte ve své zahradě“. Ferdinand Leffler se v ní zaměřuje na samotné rozdělení plochy zahrady na pokoje a pokojíčky.

Na ploše více jak tří set stran plných inspirativních fotografií pochopíte, jak filosofie zelených pokojů funguje a jak s těmito pokoji pracovat, abyste prostor své zahrady využili do posledního koutku.

Nezapomeneme ani na koření, které vaší zahradě vtiskne osobitost a jedinečnost. Výběr rostlin, kombinace neživých materiálů nebo osvětlení, to vše ovlivní, jak se nakonec budete ve svých zelených pokojích cítit.

Speciálním bonusem této knihy je zcela praktická a návodná kapitola věnovaná trvalkovým záhonům. A také několik nejoblíbenějších trvalkových kombinací architektů ateliéru Flera.

Než se pustíte do přemýšlení o konceptu své zahrady, Ferdinand vám představí pět různých zahrad a detailně vás provede okolnostmi jejich vzniku.

Dopřejte si zdravou a zabydlenou zahradu

Ferdinand Leffler
2019, česky, 312 stran, pevná vazba
vydalo nakladatelství HOST

stáhnout PDF ukázku

CENA KNIHY

594 Kč
vč. DPH

Co získáte

  • Na prvním místě vám Ferdinand Leffler ukáže, že stojí za to vykročit ze svého domova do prostoru zahrady, rozhlédnout se a poznat, že se jedná o naprosto jedinečné místo k žití.
  • Naučíte se chápat filosofii zelených pokojů i to, jak s nimi pracovat, abyste do zahrady dostali přirozeně a nenásilně všechny prvky, které mají členové vaší rodiny rádi. A to téměř při jakékoliv velikosti pozemku.
  • Zjistíte, co je kořením vaší zahrady a také to, že bez něj to, stejně jako v kuchyni, nejde. Jinak je vaše zahrada pouhou ozeleněnou plochou.
  • V bonusové kapitole na váš čeká návod, jak si vytvořit trvalkový záhon a několik oblíbených trvalkových kombinací od architektů ateliéru Flera.
  • Seznámíte se s příběhy pěti vybraných zahrad, na jejichž proměně se Ferdinand spolu s jejich majiteli podílel.
  • Ani v této knize nebudete ochuzeni o přehlídku pečlivě vybraných fotografií špičkových fotografů, kterým se podařilo zachytit design i podmanivou atmosféru mnoha kouzelných zahradních zákoutí.

Autor knihy Ferdinand Leffler

„Teorie zelených pokojů vám pomůže dostat do zahrady přirozeně a nenásilně více funkcí a zážitků, než byste čekali. A to téměř při jakékoliv velikosti pozemku. Zároveň pomůže vyřešit i třinácté komnaty mnoha zahrad, tedy na první pohled obtížně využitelná úzká nebo asymetrická místa.“


Ferdinand Leffler
zahradní a krajinný architekt, zakladatel ateliéru Flera, moderátor a spoluautor úspěšného TV pořadu Ferdinandovy zahrady

Zahradu svých snů máte na dosah

Čerpejte inspiraci v knihách Ferdinanda Lefflera, na Flera TV nebo v praktických videokurzech, ve kterých vás Ferdinand povede krok za krokem k zahradě, ve které se bude dobře žít.

kurz plánování

ŽIJTE VE SVÉ ZAHRADĚ

Naplánujte si svou zahradu stejně jako víc než 6 000 spokojených studentů před vámi

kurz realizace

CHYTŘE NA REALIZACI

Realizujte zahradu svépomocí, za rozumné peníze a stále s citem pro design

youtube

FLERA TV

YouTube kanál, který nabízí prostor pro inspiraci, praktické rady i odpovědi na vaše dotazy