Kniha
Zelené pokoje

Zakladatel ateliéru Flera Ferdinand Leffler přirovnává jednotlivé části zahrady z hlediska funkce k místnostem v domě. V této knize vysvětluje podstatu zelených pokojů a nabízí možnosti, jak je využít, aby vaše prožitky strávené mezi stromy, květinovými záhony, vodní plochou a terasami byly co nejpříjemnější a nejintenzivnější.

Kniha „Zelené pokoje“ navázala na úspěch bestselleru „Žijte ve své zahradě“. Ferdinand Leffler se v ní zaměřuje na samotné rozdělení plochy zahrady na pokoje a pokojíčky.

Na ploše více jak tří set stran plných inspirativních fotografií pochopíte, jak filosofie zelených pokojů funguje a jak s těmito pokoji pracovat, abyste prostor své zahrady využili do posledního koutku.

Nezapomeneme ani na koření, které vaší zahradě vtiskne osobitost a jedinečnost. Výběr rostlin, kombinace neživých materiálů nebo osvětlení, to vše ovlivní, jak se nakonec budete ve svých zelených pokojích cítit.

Speciálním bonusem této knihy je zcela praktická a návodná kapitola věnovaná trvalkovým záhonům. A také několik nejoblíbenějších trvalkových kombinací architektů ateliéru Flera.

Než se pustíte do přemýšlení o konceptu své zahrady, Ferdinand vám představí pět různých zahrad a detailně vás provede okolnostmi jejich vzniku.

Dopřejte si zdravou a zabydlenou zahradu

Ferdinand Leffler
2019, česky, 312 stran, pevná vazba
vydalo nakladatelství HOST

stáhnout PDF ukázku

CENA KNIHY

594 Kč
vč. DPH

Co získáte

  • Na prvním místě vám Ferdinand Leffler ukáže, že stojí za to vykročit ze svého domova do prostoru zahrady, rozhlédnout se a poznat, že se jedná o naprosto jedinečné místo k žití.
  • Naučíte se chápat filosofii zelených pokojů i to, jak s nimi pracovat, abyste do zahrady dostali přirozeně a nenásilně všechny prvky, které mají členové vaší rodiny rádi. A to téměř při jakékoliv velikosti pozemku.
  • Zjistíte, co je kořením vaší zahrady a také to, že bez něj to, stejně jako v kuchyni, nejde. Jinak je vaše zahrada pouhou ozeleněnou plochou.
  • V bonusové kapitole na váš čeká návod, jak si vytvořit trvalkový záhon a několik oblíbených trvalkových kombinací od architektů ateliéru Flera.
  • Seznámíte se s příběhy pěti vybraných zahrad, na jejichž proměně se Ferdinand spolu s jejich majiteli podílel.
  • Ani v této knize nebudete ochuzeni o přehlídku pečlivě vybraných fotografií špičkových fotografů, kterým se podařilo zachytit design i podmanivou atmosféru mnoha kouzelných zahradních zákoutí.

Autor knihy Ferdinand Leffler

„Teorie zelených pokojů vám pomůže dostat do zahrady přirozeně a nenásilně více funkcí a zážitků, než byste čekali. A to téměř při jakékoliv velikosti pozemku. Zároveň pomůže vyřešit i třinácté komnaty mnoha zahrad, tedy na první pohled obtížně využitelná úzká nebo asymetrická místa.“


Ferdinand Leffler
zahradní a krajinný architekt, zakladatel ateliéru Flera, moderátor a spoluautor úspěšného TV pořadu Ferdinandovy zahrady

Zahradu svých snů máte na dosah

Čerpejte inspiraci v knihách Ferdinanda Lefflera, na Flera TV nebo v praktických videokurzech, ve kterých vás Ferdinand povede krok za krokem k zahradě, ve které se bude dobře žít.

kurz plánování

ŽIJTE VE SVÉ ZAHRADĚ

Naplánujte si svou zahradu krok za krokem, úspěšný videokurz má už 3000 spokojených studentů

kurz realizace

CHYTŘE NA REALIZACI

Realizujte zahradu svépomocí, za rozumné peníze a stále s citem pro design

youtube

FLERA TV

YouTube kanál, který nabízí prostor pro inspiraci, praktické rady i odpovědi na vaše dotazy