Naši odborníci radí

Zahradní architekt, profesionální zahradnice, zkušený ovocnář a odbornice na bylinky – to je tým za nejnovějším online kurzem Jedlá zahrada. Know-how, které vychází z jejich letitých zkušeností, sdílejí v 11 videolekcích přístupných jen studentům kurzu. Pár užitečných rad od nich ale najdete i tady.

Naši odborníci vás přimějí smazat hranici mezi užitkovou a okrasnou zahradu a podělí se o nejlepší praxi, která skutečně funguje.

Ferdinand Leffler je zahradní architekt a zakladatel ateliéru Flera. Také je tváří televizního pořadu Ferdinandovy zahrady a autorem teď už tří vlastních online kurzů – Žijte ve své zahradě, Chytře na realizaci a Jedlá zahrada.

Natálie Pokorná je profesionální zahradnice. Pro kurz Jedlá zahrada vytvořila rozsáhlou Studovnu s encyklopedií rostlin, pomůcky, videonávody a desítky osazovaných plánů zeleninovo-bylinkových záhonů.

Martin Braunšveig je ovocnář a lektor České zahradnické akademie v Mělníku. O stromech a keřích umí povídat jako nikdo jiný, přesvědčit se o tom můžete ve dvou kapitolách kurzu Jedlá zahrada.

Janka Bieliková je mimo jiné autorka úžasného instagramového profilu jankabielik_zahradnicka, kde se dělí o užitečné rady z praxe. Do kurzu Jedlá zahrada jsme si ji pozvali coby odbornici na pěstování, sklízení a následné využívání bylinek.

Peter Gajdoštin je pěstitel a zakladatel e-shopu Dobrasemena.cz. Semínka rostlin nejen prodává, také je pěstuje a neustále hledá a zkouší nové zajímavé odrůdy.

V kurzu mimo jiné učí, že:

  • Zelenina a bylinky na záhonu si mohou konkurovat, nebo se podporovat. Vysázejte do jednoho záhonu rostliny, které si spolu rozumí, dokáží se vzájemně chránit před škůdci, nekradou si živiny, a půl práce je hotovo.
  • Záhon může fungovat jako venkovní lednice. Zeleninu jako mrkev, kedluben, pórek nebo růžičkovou kapustu totiž můžete na záhonu nechat a podle potřeby ji sklízet až do ledna. Tím odpadá starost s jejich uskladněním.
  • Jahodníky, borůvky nebo brusinky zároveň poslouží jako skvělé půdopokryvné rostliny, pokud máte na zahradě kyselejší půdu. Aromatická mateřídouška zase vyplní spáry mezi dlažbou nebo nášlapy zahradních cest.
  • Různé bylinky mají odlišné nároky na půdu, zálivku a péči. Chcete pěstovat bylinky, pro které nejsou ve vaší zahradě vhodné podmínky? Pěstujte je v květináčích a vhodné podmínky jim vytvořte.
  • Divoké původní odrůdy bývají odolnější proti škůdcům a chorobám, vyšlechtěné odrůdy zase mívají lepší chuť a bohatší úrodu. Odrůd je na internetu k dostání až příliš. Ty nejlepší a ozkoušené nám do kurzu Jedlá zahrada doporučil náš dvorní dodavatel Dobrasemena.cz.
  • Jak nejsme fanoušci automatické závlahy u trvalkových záhonů, protože si rostliny nevytvoří tak silné kořeny. U skleníků a zeleninových záhonů je považujeme za nutnost, pokud chcete odjet na dovolenou a po návratu najít svou zeleninu živou.
  • Stromky můžeme mít prostokořenné, balové nebo kontejnerové. Především u prostokořenných platí, že výsadbová jáma musí být dostatečně velká. Kořeny se nikdy nesmí ohýbat, aby se do ní vešly. To raději jámu zvětšíme.

Naučte se všechno online

#

10 HODIN VIDEÍ

Začněte třeba hned, studujte kdykoli a kdekoli

#

30 PLÁNŮ ZÁHONŮ

Hotové kombinace zeleniny a bylinek od zahradnice

#

MOTIVACE A PODPORA

Konzultujte se spolužáky v uzavřené skupině

#

STUDOVNA A POMŮCKY

Čerpejte z praktických návodů a rad odborníků

#

OD TVŮRCŮ ÚSPĚŠNÝCH KURZŮ

Máme už víc jak 4 000 spokojených absolventů

Zajistěte si bohatou úrodu

Kurz Jedlá zahrada je čistá praxe! Učíte se od lidí, kteří se pěstováním jedlých rostlin živí a svému řemeslu skutečně rozumějí.

Cena online kurzu

3 790 Kč
vč. DPH

Nepřestávejte se učit

Kurz Jedlá zahrada je nový přírůstek do rodiny knižních bestsellerů a online kurzů zahradního architekta Ferdinanda Lefflera. Dohromady vás naučí zahradu naplánovat, vlastníma rukama zrealizovat a nakonec si na ní vypěstovat vlastní úrodu.

kurz plánování

Žijte ve své zahradě

Naplánujte si svou zahradu krok za krokem jako tisíce spokojených studentů před vámi

kurz realizace

CHYTŘE NA REALIZACI

Realizujte zahradu svépomocí, za rozumné peníze a stále s citem pro design

inspirativní čtení

KNIHY

Načerpejte inspiraci v bestsellerových knížkách od Ferdinanda Lefflera