Jedlá zahrada

Cesta k vlastní zelenině, bylinkám a ovoci je snazší, než jste si mysleli. Ferdinand Leffler se tentokrát vydal za odborníky ve svém oboru, aby vám společně dali zaručené návody, jak na jejich pěstování. Nechte se vést a vychutnejte si s rodinou plody své práce.

S chutí do pěstování!

Nemusíte být zkušení zahradníci ani trávit desítky hodin prohledáváním internetu. Připravili jsme pro vás přesně ten správný mix videí, rad a postupů, které potřebujete k proměně zahrady v jedlý ráj.

CENA KURZU

3 790 Kč
vč. DPH

Plán videokurzu

Kurz je dílem zahradních architektů, zahradníků a odborníků na stromy. V 11 kapitolách vám předají své know-how. Čekají vás i 3 návštěvy do zahrad, kde principy jedlé zahrady fungují na jedničku.

1/ Koncept jedlé zahrady

Jedlé rostliny uvidíte v úplně novém světle. Pusťte se s chutí do lekce a naučte se osvědčené fígle, pomocí kterých my zahradní architekti mažeme hranici mezi užitkovou a okrasnou zahradou.

2/ Plodová zelenina

Představa vlastních rajčátek, okurek a paprik je nejspíš důvod, proč jsme všichni tady. V této kapitole zpovídám profesionální zahradnici Natálii Pokornou, aby nám poradila, co jí při jejich pěstování funguje.

3/ Košťálová zelenina

Košťálová zelenina má pověst nejzdravější zeleniny vůbec a její pěstování přitom není složité. V této kapitole se přesvědčíme, že vlastní brokolici, květák nebo kedlubny si zvládne vypěstovat každý.

4/ Listová zelenina

Právě saláty je třeba spotřebovat ze všech nakoupených surovin nejrychleji, a proto dává velký smysl sklízet je přímo z vlastního záhonu. Skvělé tipy na pěstování lokální i exotické salátové zeleniny pro vás má zahradnice Natálie Pokorná.

listová zelenina

5/ Kořenová zelenina a cibuloviny

Kořenová zelenina je synonymem pro polévky a omáčky a jako milovník jídla na tohle slyším. Pusťte si tuto kapitolu a zjistěte, co jsem se o báječné kořenové zelenině a cibulovinách dozvěděl já.

6/ Brambory a luskoviny

Brambory a luskoviny byly dlouho doménou jen domácích políček. Stále častěji si ale nacházejí místo i na zahradách. Jak mít z jejich pěstování maximum užitku a radosti, rozebíráme se zahradnicí Natálií Pokornou.

7/ Bylinky

Bylinky jsou určitě ta nejjednodušší cesta, jak začít s jedlou zahradou. Odbornice na bylinky Janka Bieliková nám poradí, jak je pěstovat, sklízet a dál využívat. Také si povíme, jak je chytře využívat v zahradě jako půdopokryvky.

8/ Kuchařka záhonů

Teď už víte všechno potřebné o pěstování zeleniny a bylinek. Je čas jimi osázet záhony. Abychom vám zjednodušili i tohle, vytvořila pro vás zahradnice Natálie 30 osazovacích plánů záhonů.

9/ Ovocné stromy

Nechte se nalákat i na druhy ovocných dřevin, které by vás bez kurzu možná nenapadly. S arboristou Martinem Braunšveigem si projdeme strom za stromem a věřím, že na konci kapitoly budeme mít všichni dost znalostí a ovocnářské odvahy, abychom se pustili do jejich pěstování.

10/ Drobné ovoce

Ovocné keře jako maliny, rybíz nebo josta jsou evergreenem tuzemských zahrad. Začínající pěstitelé často řeší, že málo plodí. Ovocnář Martin Braunšveig nám ukáže a vysvětlí, co která dřevina potřebuje a jak se o ní starat. Projdeme se od jedné dřeviny k druhé a bude to výživné. Už na konci této kapitoly budeme všichni o ovocných keřích vědět více, věřím, že sebereme ovocnářskou odvahu. Nechte se nalákat i na druhy, které by vás bez kurzu nenapadly.

11/ Závěr

Gratuluji, zvládli jste to, jste na konci našeho kurzu Jedlá zahrada. Závěrečnou lekcí přísun užitečných informací a návodů nekončí. Je to právě naopak, vaše cesta chutnou zahradou právě začíná. Součástí kurzu je Studovna s encyklopedií plodin a záložka s pomůckami. Dobrou radou přispějí i spolužáci v uzavřené facebookové skupině.

Záhonová kuchařka a Studovna. Budete je zbožňovat!

Záhon líného zahradníka, středomořské chuti, pro děti nebo šopák. Přes 30 tematických kombinací oblíbené zeleniny a bylinek pro vás připravila profesionální zahradnice tak, aby v žádném období v roce záhony nezely prázdnotou. Studovna je encyklopedická sekce, ve které najdete přehledně vše, co potřebujete vědět o pěstování, i výběr námi ozkoušených odrůd.

Pro začátek můžete sázet podle plánů. Připravené jsou tak, aby byly záhony po celý rok plné křupavé a voňavé úrody.

Z 30 zeleninových a zeleninovo-bylinkových záhonů si vybere celá rodina.

Kdykoliv si můžete odskočit do Studovny. Najdete tam užitečné informace kdy sít, sázet, jak pěstovat i přehled našich oblíbených odrůd.

Semena pro své záhony si můžete v kurzu objednat. Dodavatelem jsou Dobrasemena.cz odborníka Petera Gajdoština.

Hurá do setí a sázení.

Studovat online je snadné!

#

10 HODIN VIDEÍ

Začněte třeba hned, studujte kdykoli a kdekoli

#

30 PLÁNŮ ZÁHONŮ

Hotové kombinace zeleniny a bylinek od zahradnice

#

MOTIVACE A PODPORA

Konzultujte se spolužáky v uzavřené skupině

#

STUDOVNA A POMŮCKY

Čerpejte z praktických návodů a rad odborníků

#

OD TVŮRCŮ ÚSPĚŠNÝCH KURZŮ

Máme už víc jak 10 000 spokojených absolventů

Váš průvodce kurzem Ferdinand Leffler

„O tenhle kurz si absolventi dlouho říkali, doplňuje naši rodinku kurzů a mně dává obrovský smysl. Spolupracuju na něm se zahradníky a odborníky na ovocné stromy a semena. Žasnu nad jejich znalostmi a vychytávkami, které používají a které najdete právě v kurzu.“


Ferdinand Leffler je zahradní architekt, moderátor TV pořadu Ferdinandovy zahrady a lektor kurzů Žijte ve své zahradě a Chytře na realizaci.

Učíme jinak, než je zvykem

  • Koupíte kurz a začnete studovat. Žádné čekání na organizované workshopy.
  • Výuka probíhá formou 11 videolekcí. Pustíte si je, když máte čas a chuť.
  • Studovna, pomůcky a návody jsou dostupné online kdykoli a kdekoli.
  • Přístup ke kurzu máte na celé 3 roky.
  • Podporu najdete u nás i pokročilejších spolužáků ve facebookové skupině.

Cena online kurzu

3 790 Kč
vč. DPH

Nepřestávejte se učit

Kurz Jedlá zahrada je nový přírůstek do rodiny knižních bestsellerů a online kurzů zahradního architekta Ferdinanda Lefflera. Dohromady vás naučí zahradu naplánovat, vlastníma rukama zrealizovat a nakonec si na ní vypěstovat vlastní úrodu.

PLÁNUJTE

ŽIJTE VE SVÉ ZAHRADĚ

Naplánujte si svou zahradu krok za krokem, úspěšný videokurz má už 4 000 spokojených studentů

REALIZUJTE

CHYTŘE NA REALIZACI

Realizujte zahradu svépomocí, za rozumné peníze a stále s citem pro design.

listová zelenina PĚSTUJTE

JEDLÁ ZAHRADA

Pěstujte vlastní zeleninu, ovoce a bylinky podle ověřených postupů profesionálních zahradníků.