Krok za krokem
k vysněné zahradě

Praktické on-line kurzy, knihy a vzdělávání od Ferdinanda Lefflera a architektů ateliéru Flera, díky kterým zvládnete navrhnout a realizovat svou zahradu tak, aby byla útulná, svěží, zdravá a zábavná pro celou vaši rodinu.

zarovka 3 1   Tip: Darujte kurz jako dárek. Voucher pošleme e-mailem nebo poštou.

Na co se můžete těšit

  • Naučíte se přemýšlet nad svou zahradou. Díky správně položeným otázkám poznáte lépe sami sebe i potřeby své rodiny.
  • Najdete řešení a místo pro všechny vytoužené zahradní zážitky.
  • Budete dělat promyšlená rozhodnutí, která vám ušetří spoustu energie, času a peněz.
  • Vytvoříte jedinečný koncept své vlastní zahrady. Tu pak můžete realizovat sami, nebo plán využijete jako podklad pro architekta či realizační firmu.
  • Získáte potřebnou inspiraci díky aktualizovaným vizuálním nástěnkám.
  • Praktické videonávody, osazovací plány, šablony, skici a technické výkresy vám pomohou při plánování i realizaci.
  • Online videokurz znamená absolutní svobodu ve studiu. Videa si spustíte jen ve chvíli, kdy na ně budete mít čas a chuť.
  • K plánům se můžete kdykoliv vracet. Přístup do kurzů máte 3 roky od aktivace.
  • S ostatními studenty můžete diskutovat v uzavřené facebookové skupině.
  • Dozvíte se spoustu zajímavých informací, které do teď byly jen know how zahradních profesionálů.

Studovat online je snadné!

#

výuková videa

studujte kdykoliv a kdekoliv, postupujte vlastním tempem

#

rady pro pěstování

osazovací plány, návody na péči o rostliny i půdu

#

motivace a podpora

uzavřená skupina, zeptejte se na cokoliv

#

detailní nákresy

praktické skici a technické výkresy v pdf

#

100% GARANCE SPOKOJENOSTI

ověřeno 4000 spokojenými studenty

Váš průvodce kurzy Ferdinand Leffler

„Sdílením svého know-how pomáhám šířit myšlenky, které mohou pomoci daleko větší skupině lidí, než kdybych zůstal jen za ‚rýsovacím prknem‘. Proto už několik let pořádám přednášky a tvůrčí workshopy, napsal jsem dvě knihy a nyní vše, co dnes s architekty mého ateliéru Flera víme, vkládám do online videokurzů, ve kterých učím krok za krokem, jak si navrhnout a realizovat zdravou zahradu, která má smysl.“


Ferdinand Leffler
zahradní designér, zakladatel ateliéru Flera, moderátor a spoluautor úspěšného TV pořadu Ferdinandovy zahrady

Ohlasy absolventů

Dobrý den, chtěli bychom Vám poděkovat za Ferdinanda, skvělé inspirace, video návody, kurzy, ploty, krychle k ohništi, jak zkultivovat půdu. Zahradu jsme dělali od listopadu 2021 sami od píky a teď z ní máme velkou radost. Prostě žijeme ve své zahradě! Děkujeme, že děláte, co děláte a přinášíte lidem jiný pohled na svou zahradu.

Martin S.

S manželem jsme díky kurzu pomalu začali zahradu přetvářet. Jsme oba psychoterapeuti a tak je zahrada pro nás takovou terapií, kde posílíme tělo, uvolníme mysl a nasytíme smysly. Kurz je dobře strukturovaný, zábavný a praktický. Navíc oceňuji to zázemí s různými přídavky a novinkami. A v neposlední řadě mě moc baví neskutečná podpora a inspirace v FB skupině.

Iva A.

Po kurze som:

Šťastná, že celkom veľká časť záhrady ešte nebola dokončená a ja sa tak môžem realizovať.
Odvážna – Idem práve vysádzať svoj návrh záhona pod okná domu, kde je teraz tráva.
Rozhodnejšia – Spoznám štýl svojej záhrady, viem pomenovať a vysvetliť, prečo niektoré veci chcem a ako ich chcem. A viem kam smerujem.

Marcela D.

Moc Vám všem děkujeme za báječné jaro s Flerou a tímto kurzem. Vytrhlo nás to z opravdu špatné nálady a nakonec na tohle jaro budeme vzpomínat jako na krásný tvůrčí a inspirativní čas. Za mne to byl ten nejkrásnější dárek, co pamatuji.

Majka S.

Pro mě je kurz od Flery požehnání a hlavně zábavou. Přišel v krásnou dobu, kdy naše zahrada volá po osázení, po dokončení cestiček, plotu detailů, které tu musíme dořešit. Už teď je pro mě moje zahrada oázou a potěšením. Místem, kde s chutí vysazuji květiny, keře a stromy! Tento kurz mi v tom pomáhá a vede mě, je pro mě inspirací, stejně jako zahrady a přístup ostatních kurzistů.

Kateřina S.

Kurz Žijte ve své zahradě přišel úplně v tu pravou chvíli a díky Ježíškovi jsem se těšila na březen. Procházeli jsme kapitoly s manželem a já přesně věděla, že tohle je ta cesta, která nám pomůže. Jsem šťastná, syn pobíhá po zahradě, pomáhá sekat, miluje uličku mezi břízami a mě to žene dal.

Veronika K.

Když jsme na kurz narazili, tak jsme byli v situaci, kdy jsme kolem našeho domu viděli brownfield, a potřebovali jsme si vůbec umět představit, jak by zahrada mohla vypadat. Kurz nám opravdu pomohl odpovědět na otázky, jak v naší zahradě chceme žít. Dodal nám sebevědomí, že i jako úplní začátečníci budeme schopní zahradu zvládnout sami.

Hanka a Milan

Už ani nevím, kdy naposledy jsem plnila nějaký domácí úkol. Dnes plním po dlouhé době úkol, který mi zadal Ferdinand a je to docela zábava. Kurz mi ušetřil spoustu energie, času i prostředků. Překypuje skvělými radami, nápady a je dotažen do posledního detailu. Těším se na všechny ty barvy a struktury, které mi budou v mé zahradě dělat díky Fleře společnost.

Radka K.

Konečně jsme se s manželem dostali k vysazení vytouženého březového hájku. Původně jsme chtěli 3 stromy, nakonec jsme jich vysadili 5, ale máme pocit, že ani to není konečné číslo. Radost jsme si udělali i jedním záhonem. Je to nádhera, jak se tu všechno zelená.

Anna Š.

Splnil se mi sen o březovém háji… Ještě je před námi plno práce, ale aspoň máme trošku radosti na zahradě. Zasadila jsem tolik kytiček, že už je maluji i na hrnky.

Veronika K.

Děkuji Flera, že jste ochotni sdílet s námi svoje znalosti a čas! Jste neuvěřitelní!

Kamila M.

Děkuji Ferdinandovi a celému kolektivu za milé povídání a možnosti přiučit se, jak věci dělat krásnější, smysluplnější a zároveň tak, aby nepůsobily nenuceně a fungovaly. I poskládání několika trvalek, stromů a detailů udělá nesmírnou radost, protože dostáváme rady, čeho se vyvarovat. Děkuji za krásnou práci, která povznáší a přetrvává.

Naďa M.

Po dvou kapitolách – půdorys se stávajícími prvky a DNA analýza. Díky Fleře za další vhled, se zahradou, kterou jsem posledních 7-8 let tvořila, je to těžké nahlížet na ni jinak. Zvláště, když pro mne je zahrada synonymem rostlin, staveb tam tolik nepotřebuji (kromě vytouženého altánku), odpočinkové lavice přidáváme teprve v posledních letech. Ohniště máme na dvoře u domu.

Lusikka

Kurz nám pomohol v čase covidu, bolo to také spestrenie. Dohodli sme sa na saune, ktorú sme predtým vôbec neplánovali, čo je super! Veľmi nám pomohla facebooková skupina, v ktorej je vela prínosových informácií.

Pavla D.

Objevujte

youtube

Flera TV

Navštivte s námi zahrady z dílny ateliéru Flera, ve kterých se dobře žije

ebook zdarma

Venkovní obývák

Získejte inspiraci pro zabydlenou a útulnou terasu, řekněte si o svůj ebook zdarma

facebook

Sledujte nás

Neuniknou vám novinky v kurzech, plánované live streamy ani pravidelné cenné rady